Co pomůže na suchou a podrážděnou pokožku

V zimním období je více než kdy jindy nutné pečovat o pokožku. Každodenně je vystavena působení nepříznivých vlivů vnějšího prostředí (vítr, mráz, déšť), a rychleji se vysušuje. Proto je třeba pokožce zajistit potřebnou míru péče a hydratace.

V dnešní době plné agresivních kosmetických přípravků (mýdla, sprchové gely, šampony) a přechlorované vody, která teče v domácnostech z kohoutků, to však není nijak jednoduché. A proto se může stát, ačkoli tělu dopřáváme tu nejlepší péči, že je naše pokožka na rukou nebo nohou suchá, citlivá na dotek a rozpraskaná.

A to vše obvykle vede k tomu, že je pokožka na nohou či rukou podrážděná a svědí. A nám nezbývá nic jiného než si nohy či ruce škrábat (občas se to nedá ovládnout a člověk nedokáže přestat). Pokud jste někdy zažili takovou situaci, tak věřte, že už se k tomuto kroku nikdy uchýlit nemusíte. Řešení totiž existuje. Právě pro nás byla vyrobena kosmetická řada Eucerin.

Mně se velmi osvědčil 100ml regenerační krém Eucerin na nohy pro suchou až atopickou pokožku s 10% ureou a kyselinou mléčnou. Intenzivně hydratuje, zjemňuje rozpraskanou pokožku a koncentrace urey napomáhá lepší regeneraci kůže. Lipidy posilují ochrannou kožní bariéru. Přípravek neobsahuje barviva, parfemaci, lanolin a parabeny a minimalizuje riziko podráždění.

Kosmetická řada Eucerin nabízí i další produkty jak pro ženy, tak i muže: hydratační tělové mléko pro citlivou pokožku pH5 400 ml, hloubkově hydratační krém pro muže Silver Shave, krém na obličej a tělo 12% Omega, krém na obličej a tělo pro suchou až atopickou pokožku 5 % urea a další.