Co ještě s cuketou? Uvařte ji na kari!
Lahodné, jemné a křehké cukety jste už letos opékali, grilovali, zapékali. Jedli je s těstovinami i chlebem. Výborné jsou na kari. Tenhle recept vás vezme na skok do Indie a povznese vás do gurmánských výšin.
Ráda se inspiruje vůněmi a chutěmi města. Často teď jím v Le Bistro, kde vaří z čerstvých surovin a převážně vegetariánsky. Tenhle recept na cuketu na kari s rýží jsem si od nich nedávno odnesla.
Potřebovat budete
- Středně velkou cuketu
- Jednu smetanu
- Koření kari (curry)
- Menší cibuli
- Olej
- Sůl a pepř
- Petržel
- Hrst hrozinek
- Jasmínovou rýži
Postup
Rýži dejte vařit do osolené vody podle návodu. Oloupejte cibuli a pokrájejte ji najemno. Osmahněte na oleji. Omytou a na kostky pokrájenou cuketu přidejte na pánev, chvíli restujte. Podlijte troškou vody a duste. Zalijte smetanou a přidejte kari koření (asi 1 až 2 lžíce podle chuti). Osolte, opepřete. Nakonec přidejte trochu najemno posekané petrželky. Do vařené rýže přidejte hrozinky a nasekanou petrželku a promíchejte.
Podívejte se na další recepty z cukety. Vyzkoušet můžete také polévku z cukety.
Štítky: cuketa na kari, curry, recept