Čeští kadeřníci na fashion weeku v Londýně

Fashionbook nabízí exkluzivní pohled do zákulisí londýnského týdne módy. Kadeřníci Anna Plačková a Tonda Franěk z pražského salónu Toni and Guy asistovali těm nejlepším hairstylistům, česali úžasné modelky, a viděli přehlídky, o kterých si můžeme nechat zdát. Jaké jsou jejich dojmy?

Jak jste se na londýnský fashion week dostali? Podle čeho vás vybrali?

Anna: Jelikož  Toni and Guy již několik let sponzoruje London Fashion Week, tak centrála oslovila salony z celého světa, zda se chtějí podílet na přehlídkách. Náslědně přísně vybírali adepty. Podle zkušeností kadeřníka, dle uskutečné práci na přehlídkách, podle focení pro magazíny atd. Pražský salón poslal do Londýna naše portfolia. Asi se jim ta naše s Tondou líbila, a proto nás vybrali

Tonda: Upřímně řečeno, zřejmě na základě kladných referencí z uskutečněných akcí. Museli jsme prokázat, že na to máme

Jaké přehlídky jste česali?

Bunmi Koko, Jasper Garvida, Lako Bukia, Ones To Watch a Prophetik.


Pracovali jste s nějakou slavnou modelkou?

Anna a Tonda: Jedná se o prestižní záležitost ve světě módy, tak tomu samozřejmě odpovídal i výběr modelek. Každá z nich byla úžasná, tipujeme, že ty, které ještě nejsou tak známé, budou brzy ikony. Slavnější topmodelky česal jen a pouze úzký kruh artistic teamu.

Jak vypadá práce hairstylisty na londýnském fashion weeku?

Anna: Každá přehlídka má svůj tým kadeřníků, stylistů, vizážistek a manikérek. Co se týče vlasů, tak tam pracuje zhruba deset lidí, pod vedením jednoho tzv.head directora, který přijede z mezinárodního uměleckého teamu Toni&Guy. Je to člověk, který jako první modelce předvede postup, pak začnou pracovat ostatní.

Tonda: Nejdřív si pečlivě připravíte pomůcky, tím zajístíte bezproblémový průběh  vytváření  účesu samotného. Pak vám lidé z artistic teamu sdělí své pokyny, a začnete pracovat.

V čem se vaše práce lišila od té, kterou odvádíte na českých přehlídkách?

Anna: V tom, že na jedné modelce pracuje až pět kadeřníků. Jeden přidržuje, druhý fouká, třetí podává náčiní. Vše vám jde mnohem rychleji od ruky. V zákulisí českých přehlídek působí jen málo kadeřníků, proto tam někdy panuje mnohem větší chaos. Samozřejmě, záleží na jednotlivých akcích.

Tonda: Těžko se mi to porovnává, když se u nás přehlídky takového rozsahu nekonají.

Co se Vám na londýnském fashion weeku nejvíc líbilo, a co naopak vůbec?

Anna: Vytknout nemůžu vůbec nic. Okouzlila mě profesionalita všech zúčastněných.

Tonda: Nejvíc se mi líbila první přehlídka, kterou jsem česal: Jasper Garvida, která tvořila společně s make-upem a outfity samotnými, úžasný celek.

Co zajímavého jste se tam naučili pro svojí práci?

Anna: Brát módu jako celek.

Tonda: Pracoval jsem se spoustou produktů, a hodně jsem se o nich dozvěděl.

Jeli byste znovu?

Anna: Mám se jít zabalit?

Tonda: ANO!!!! Jsem poctěn, že jsem se zúčastnil módní události roku!