Černé lodičky

16. 07. 2014 | Michaela Nová

picture-27-1360159001-8194612

Krásný horký letní den, jdu si ulicí a vidím hezkou ženu v rozverných letních šatech a ve třpytivých černých lodičkách. Zadívám se na její boty a říkám si: divadla nehrají, není sezona; na večírek je brzy, vždyť je teprve dopoledne, ta dáma určitě jde na nějakou obchodní schůzku, někde v kanceláři se jistě převleče do „dress code“ kostýmku. Nebo míří na pohřeb a – a později si přes ty barevné šaty přetáhne černý rubáš. Jinak by si ty černé lodičky na nohy přeci nevzala, v takovém horku, k takovým šatům… A pak si říkám: ale jo, proč ne, vždyť to vypadá nádherně!

Botičky se leskly v tom žhavém sluníčku a paní si to zvesela vykračovala v luxusních lodičkách v černé barvě. Nesmíme být tak upjatí a těžkopádní, říkám si, černé lodičky se k létu hodí! Černým lodičkám to v létě sluší stejně jako na večírku, v divadle, na obchodní schůzce nebo při jiné významné příležitosti.

A navíc černé lodičky jsou (podobně jako ty rudé, červené) neskutečně smyslné. A existuje jich nespočitatelné množství a rozmanité typy a variace; s vysokým i nižším podpatkem, s ozdůbkami, z kůže, ze semiše a dokonce i z plastu.

Vybírejte léto neléto :*