Bulvární ztráta soudnosti

Bulvár je třeba brát s hodně velkou rezervou. Jsou ale chvíle, kdy mě i přesto opravdu vytočí do nepříčetna. V posledních dnech se to povedlo Blesku i Aha! současně. Tyhle dva bulváry od sebe navzájem kopírují články ve velkém. Aby taky ne: redaktoři patří pod stejnou firmu a své literární skvosty páchají dokonce v jedné místnosti. Tedy News Roomu.

http://www.mediar.cz

Je mi jasné, že sedět osm hodin denně v podobné open-space ratejně, to už se nutně musí podepsat na duševním zdraví zaměstnanců.

Jinak než duševní zástavou nebo absolutní ztrátou soudnosti si totiž nedokážu vysvětlit následující fotogalerie, které internetové verze obou deníku v několika dnech po sobě vydaly.  Vlevo je screenshot z Blesku, vpravo z Aha!. 

Redakce investigativně vypátraly ve fotobance pár fotek celebrit v plavkách a splácaly skandální článek o tom, jak tihle lidé na plážích vypadají strašlivě. Prý by se neměli do plavek svlékat nejlépe nikdy. A jako příklad uvedly snímky Jacka Nicholsona (věk 75 let), Arnolda Schwarzeneggera (64 let), Donatelly Versace (56 let), Ivany Trump (63 let), Paula McCartneyho (69 let) nebo Evy Herzigové (39 let). 

Posledně jmenované modelce, které by postavu mohla závidět leckterá osmnáctka, v Blesku doporučují, aby si příště vzala místo plavek na koupání wonderbru. Asi aby mohli příště napsat, že modelka zešílela a chodí se koupat ve spodním prádle. 

Na ostatních Blesk a redaktorka Michaela Vraná nenechali nit suchou. Ivana Trump se prý do plavek svléká ráda, často  a z nepochopitelných důvodů. Možná by mohlo někomu v redakci dojít, že důvodem k svléknutí se do plavek může být třeba chuť zaplavat si.  

V Aha! se sice autor skrytý pod zkratkou cam s popiskami u fotek krotil, vyřádil se ale na textu článku. V něm se třeba tvrdí, citace: „Se slunečným počasím ztrácejí ostych i celebrity, který by se v zájmu lidstva raději neměly na plážích vůbec vyskytovat.“ 

Po tom, co redakce těmihle články předvedly, už jen čekám, kdy si přečtu, že lidé nad 40 let by se měli v zájmu lidstva pro jistotu rovnou střílet, aby nepohoršovali okolí nedokonalým tělem, semtam nějakou vráskou nebo nedejbože pleší!

A za sebe říkám jediné: Ani na jedné fotce nevidím nikoho, kdo by se měl stydět za své tělo. Právě naopak. Na to, kolik je zmiňovaným celebritám roků, vypadají dobře. Nikdo z nich na sobě nemá plavky jinde, než u vody. Nikdo nemá plavky nevkusné, úporně minimalistické nebo vyloženě nesedící. Pro mě teda rozhodně není nijak šokující, když vidím na pláži starší až staré dámy nebo pány v plavkách. Daleko horší je totiž pohled třeba na dvacetiletou holku, která má skoro metrák a obleče si na sebe jen tanga složená ze tří šňůrek. Nebo na přiopilého primitiva, který do sebe na pláži leje jedno pivo za druhým a obtěžuje všechny okolo opileckými řečmi. 

Doufám, že maminka a babičky redaktorky Michaely Vrané článek četly a omlátily jí ho o hlavu. A pak šly na pláž. A vzaly si s sebou plavky.