Brněnské módění

Po projektu Streets of Brno by čtenáři neměli být ochuzeni o akci MóDění, která brněnskému publiku skrze cyklus módních přehlídek představí aktuální tvorbu nejvýraznějších autorů dnešní generace. Pátý ročník MóDění se uskuteční 7. června od 20 hodin a představí výběr z dílen 6 návrhářů dámských i pánských kolekcí.

Centrum módního dění se v červnu po roce přesune opět do Brna a v rámci jednovečerní události tam představí nejnovější tvorbu značek PBL PRAGUE, MIRKA HORKA, LaFormela a práci výrazných studentek Daniely Peškové, Ely Jediové či Petry Ptáčkové.

Dramaturgie projektu přehlídky se navíc přesunula přímo do výstavy, která bude probíhat v 1. patře budovy. Večerem bude provázet módní redaktorka pořadu Modeschau Veronika Ruppert.

Prostor potencionální klientele i novinářům nabídne produkce akce ihned po ukončení programu, kdy budou všechny kolekce za přítomnosti autorů vyvezeny do předsálí budovy. Zde svou práci v podobě fotografického souboru představí také Kamila Nora Netíková, která je zároveň autorkou vizuálu červnové události.

Přehlídky se ponesou v jednoduchém stylu v následujícím pořadí:

1. Ela Jediová – aktuální tvorba brněnské autorky

2. Daniela Pešková – The Wood Colletion

3. Petra Ptáčková – Zahrada S/S 2013

4. MIRKA HORKA – Žít tebou F/W 2013-14, Negativ S/S 2013

5. LaFormela – NOVÁ KOLEKCE!

6. PBL PRAGUE – S/S 2013

Cena vstupného je 150 Kč (v prodeji od května v LEPORELO+ designshop).