Biosolárium – šetrnější opálení

Biosolárium nabízí bezpečnější způsob umělého opalování, než je tomu v klasickém soláriu. V čem se od sebe tyto dvě možnosti liší? A jaké jsou výhody biosolária?

Co je to biosolárium?

Záření v biosoláriu je považované za nejšetrnější, což je dáno speciální trubicí, kterou má. Díky ní se nejvíce přibližuje skutečnému slunečnímu záření. Některá dnešní biosolária dokonce garantují bezpečnější opalování, než je tomu na slunci.

A co způsobuje fakt, že biosolárium je pro zdraví prospěšnější? Na rozdíl od běžných solárií má odlišné parametry složek UV záření. Jde zde o 25% vyšší výkon, a proto dochází k rychlejšímu, ale zároveň zdravějšímu opalování.

Stejně jako u klasických biosolárií si klienti mohou vybrat mezi horizontálním a vertikálním opalovacím strojem.

Výhody biosolária

Jaké jsou hlavní výhody? Biosolária jsou šetrnější k pokožce. Měla by zamezit vysušování a předčasnému stárnutí pleti. Biosolárium však neslouží jen k opalování. Používá se i při léčbě atopického ekzému, kožního akné a i u některých dalších kožních onemocnění má dobré prognózy.

Prokazuje se také, že je umělé sluníčko v biosoláriích vhodné jako prevence osteoporózy a také celkově působí blahodárně na imunitní systém. Navíc je zaznamenáván kladný účinek solária na psychiku člověka. To je dáno umělým sluníčkem, jehož paprsky dodávají vitalitu.

Také k tomu přispívají barvy trubic v biosoláriích. Jsou většinou zelené, někdy modré a je prokázáno, že právě tyto barvy mají uklidňují sílu.

I když jde o bezpečnější opalování, není dobré to přehánět. Je důležité respektovat svůj fototyp a podle toho zvážit možnou délku v soláriu. Kdo si není jistý, obsluha by měla být schopná mu poradit.