Astronautalis – blonďatý rapper ve vyžehlené košili s tetováním z hotelového pokoje

Již po několikáté projíždí Českou republikou americký rapper Astronautalis. Tenhle pohledný blonďáček s modrýma očima, který je hrdý na svoje jižanské kořeny a sám se tetuje po hotelových pokojích, geniálně míchá dohromady indie rock, hip hop a další hudební styly.

Slovo styl jemu samotnému rozhodně není cizí, ačkoliv model z něho asi nebude – když v rámci propagace festivalu Soundset absolvoval focení fashion editorialu, stěžoval si na tu zkušenost ještě na pódiu fanouškům.

Ale jinak módu evidentně sleduje, protože prostě vypadá dobře. Pohodlná bavlněná trička, úzké nažehlené košile, propínací svetříky, hodně světlých přirozených barev…

Andy „Astronautalis“ Bothwell je prototyp něžného hipstera se skvělým sestřihem a třídenním strništěm, libujícím si v čistém preppy stylu – vypadá, jakoby na svůj MC freestyle battle v hospodě právě utekl z přednášky hegelovské fenomenologie na Oxfordu.

A jako správný gentleman dá hodně na úpravu vousů a vlasů. Nedávno se přestěhoval do Minneapolis a v rozhovorech apeloval na místní, aby mu dali tip na mexický fast food a solidní holičství.

Na Astronautalise, který vydal loni čtrvtou desku This is Science s hity jako Contrails (se skvělou Tegan z dua Tegan and Sara), The River, The Woods nebo This is Science, si fanoušci mohou zaskákat například v plzeňském divadle Pod Lampou už tuto neděli 10. 6. Předskokana jemu a parťákovi MC Bluebirdovi dělá skvělý Prodavač! 

Na www.astronautalis.com/ lze zjistit, do jakých dalších českých měst Astro a spol. v rámci své východoevropské tour přicestují, a kupovat lístky!