Alterego KRUMKRUM

Blíženci jsou prý nejkomplikovanější znamení z celého zvěrokruhu. Shodou okolností, spadáme do téhle kategorie já i Martin. Zatímco já si myslím, že je to sprostá pomluva, Martin s tímhle tvrzením alespoň částečně souhlasí.

„Občas si připadám dvojitě. Nebo trojitě,“ říká jeden z tuzemských nejúspěšnějších svatebních fotografů, který získal několik cen Czech Press Photo a je známý také díky svým fotkám přírody i atmosféry na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku.

Možná díky tomu, že je v rámci své práce častěji v kontaktu s lidmi než by si přál, vznikla jeho potřeba schovat se za příšeru. KrumKrum jsme vymysleli jako malí s mojí sestrou. Bylo to monstrum, které za nás překonávalo strach. Mám ho spojené s tímhle místem, konkrétně okrajem našeho maloměsta Lanškrouna, kde jsem fotil celou sérii. Jako děti jsme tam chodili často.“

Soubor, který představuje zhmotněný KrumKrum Martin realizoval jako klauzuru v rámci 2. ročníku na Institutu tvůrčí fotografie v Opavě. S výrobou obleků mu pomohla maminka, ale kostýmy nebyly na projektu tím nejnáročnějším.

„Tohle focení bylo mou první zkušeností s s aplikací fotopozadí do exteriéru. Nečekal jsem, že vítr si s ním bude dělat, co uzná za vhodné,“ uzavírá Martin.

Až budete příště trpět sociální fobií nebo dělat, že nevidíte známého, jen proto, abyste se vyhnuli obvyklým povrchním frázím, vzpomeňte si na KrumKrum. Nebo si vymyslete vlastní příšeru, za kterou se schováte.