Econea

Econea je e-shop s ekologickými produkty pro domácnost, z nichž některé ušetří až 90 % energie. Vybírat lze z několika tisíc produktů šetrných k přírodě.

Myšlenka provozovat e-shop s pečlivě vybranými značkami a produkty, které budou šetrné k životnímu prostředí, se zrealizovala 10. prosince 2013.

V roce 2014 proběhla velká akce v podobě první veřejné prezentace, objednávky narůstaly a investovalo se do pronájmu menšího skladu.

V roce 2016 se hledá nový sklad a kanceláře. Nové prostory se hledaly znovu v roce 2018, protože počet odeslaných balíčků hodně vzrostl a obrat firmy činí několik miliónů ročně.

Prodávají se jen výrobky s prokázaným šetrným účinkem na životní prostředí a na zdraví. Jednotliví dodavatelé se důkladně prověřují.

Žádné z nabízených produktů se netestovaly na zvířatech, dokonce ani neobsahují suroviny živočišného původu.

Na balení objednávek se nepoužívají plastové výplně, bublinkové fólie ani nové krabice. Využívají se jen dříve použité obalové materiály a ty zhotovené z recyklu.

“Testování” se provádí přímo na lidech z Econea týmu, takže z vlastní praxe zde každý ví, jak co funguje. V popředí zájmu stojí lokální značky.